Damfickur med emaljdekor
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAMFICKUR, omkring 1900, förgyllt verk, cylindergång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av förgyllt silver med translucid emalj och målat damporträtt, besatt med pärlor, diameter 29 mm, kedja, silver, längd 76 cm
Några pärlor med skador
172118
2013-04-20