Damfickur med emaljdekor

Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor
Damfickur med emaljdekor

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMFICKUR, omkring 1900, förgyllt verk, cylindergång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av förgyllt silver med translucid emalj och målat damporträtt, besatt med pärlor, diameter 29 mm, kedja, silver, längd 76 cm

Några pärlor med skador

172118

2013-04-20