Figuriner 1800-talets slut Meissen
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGURINER, 1 par, Meissen, Tyskland 1800-talets slut, formgivna av Kändler 1740, pojke och flicka med blomsterkorgar, porslin, polykromt bemålade med guld, märkta Meissen samt inristat 17, höjd 11 respektive 12 cm
Obetydliga nagg
172223
2013-03-01