Figuriner 1800-talets slut Meissen

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FIGURINER, 1 par, Meissen, Tyskland 1800-talets slut, formgivna av Kändler 1740, pojke och flicka med blomsterkorgar, porslin, polykromt bemålade med guld, märkta Meissen samt inristat 17, höjd 11 respektive 12 cm

Obetydliga nagg

172223

2013-03-01