Bojaner

Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BOJANER med lock, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyr av figurscener i palatsträdgård, Kangxis märke i botten, höjd med lock ca 26 cm

En bojan med obetydliga nagg på mynning och lock.

172236

2013-03-01