Honoré Pellegrin fartygsporträtt

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

PELLEGRIN, Joseph Honoré Maxime (Frankrike 1793-1869): Fartygsporträtt av svenska tremastade fullriggaren "Andrea", signerad och daterad Pellegrin Fils á Marseille 1841, akvarell och gouache, 42x58,5 cm

172316

2013-03-23