Kvittens undertecknad av Hedvig Eleonora

Klubbat för:

800 SEK

1 200 SEK

HEDVIG ELEONORA (1636-1715), svensk drottning, Karl X Gustavs gemål.
Egenhändigt undertecknad kvittens /uträkning skriven på tyska, odaterad, omfattande 2 sidor i folio. Vikt, revor mest i marginalen, bruntonade marginaler.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.

172433

2013-04-22