Kvittens undertecknat av Karl XI

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARL XI (1655-1697), kung av Sverige 1660. Egenhändigt undertecknad kvittens, daterat december 1690, omfattande 1 sida.
Vikt och med marg.skador.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.

172435

2013-04-22