Kvittens undertecknat av Karl XI
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARL XI (1655-1697), kung av Sverige 1660. Egenhändigt undertecknad kvittens, daterat december 1690, omfattande 1 sida.
Vikt och med marg.skador.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.
172435
2013-04-22