Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LEMAISTRE, Dublin, herrfickur, 1700-talets första del, märkt i verket, förgyllt verk, genombruten och graverad dekor, nr 294, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, slät boett av silver stämplad A2 (1783), EW (Erik Wellenius, 1731-1802), Norrköping, diameter 56 mm

Urtavla och glas med smärre skador, senare visare

172604

2013-04-20