Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, Frankrike, verket signerat Japy Freres, förgylld brons och porslin, urtavlan märkt Chas Desprez, Bristol, sockel av förgyllt trä, höjd inklusive sockel 48 cm

Fungerar ej, smärre skador, nyckel saknas

172620

2013-04-20