Judisk bok och judisk historia
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JUDISK HISTORIA, JUDISK BOK (2). Lund, Johann, Die alten jüdischen Heiligthümer, Hamburg 1701. Saknar titelblad. Graverade planscher, JUDISK BOK, Masehet Zevahim (förmodligen Frankfurt am Main, tidigt 1700-tal). Båda i folioformat.
Ej genomgångna, skador
172928
2013-04-22