Vaser Höganäs
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VASER, 2 st., keramik, Höganäs, varav en märkt KS (Karl Svensson), omkring 1900, jugend, höjd 21 cm, VAS med uppsats av skålfat, keramik, Höganäs, märkt RA, höjd 22 cm
Vasen med uppsats med nagg, Karl Svensson med smärre tillverkningsdefekter, den blå vasen med omfattnade lagningar runt halsen
172941
2013-03-05