Vaser Höganäs

Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs
Vaser Höganäs

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VASER, 2 st., keramik, Höganäs, varav en märkt KS (Karl Svensson), omkring 1900, jugend, höjd 21 cm, VAS med uppsats av skålfat, keramik, Höganäs, märkt RA, höjd 22 cm

Vasen med uppsats med nagg, Karl Svensson med smärre tillverkningsdefekter, den blå vasen med omfattnade lagningar runt halsen

172941

2013-03-05