Skålar och vinkoppar Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL med lock, 3 st, varav 1 par snarlika, MUGG på fat, VINKOPPAR på fat, 4+1, SKÅLAR, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i emaljfäger, höjd 4-7,5 cm

Nagg, lagning, glasyrbortfall

173142

2013-03-06