Byrå i rokoko stockholmsarbete
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ med kalkstensskiva, 1700-tal, rokoko, brännmärkt IGD(Johan Gröndahl1725-1774, snickarmästare i Stockholm)samt Stockholms snickareämbetes stämpel, fanerad med amarant, jakaranda och lönn, höjd 82, 117x58 cm, nyckel finns
Fanérskador
173390
2013-03-15