Byrå i rokoko stockholmsarbete

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ med kalkstensskiva, 1700-tal, rokoko, brännmärkt IGD(Johan Gröndahl1725-1774, snickarmästare i Stockholm)samt Stockholms snickareämbetes stämpel, fanerad med amarant, jakaranda och lönn, höjd 82, 117x58 cm, nyckel finns

Fanérskador

173390

2013-03-15