Kinesiska tallrikar

Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 6+2 st., porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal, diameter 22,5 cm

1 tallrik med hårspricka och nagg, övriga med glasyrnagg

173438

2013-03-07