Tord Leander Engström oljemålning
2013-03-08
173515
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LEANDER ENGSTRÖM, Tord (1914-1985): "Sandhammaren, Skåne", signerad Tord, a tergo signerad och daterad 1972, olja på duk, 45x68 cm