Däckskronometer

Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer
Däckskronometer

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOHN LILLEY & SON, London, däckskronometer, nr 2088, 1896, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk, skruvade stenar, spetstandsankargång, vit urtavla med romerska siffror, centrumsekundvisare, boett av silver, stämplad London 1896, diameter 58,5 mm, fodral av mahogny med benskylt, höjd 6, 12x9,5 cm

Trög funktion, urtavla, fodral och skylt med smärre sprickor

173659

2013-04-20