Dollond tubkikare
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
TUBKIKARE, 1900-tal, mässing, med tre utdrag, signerad Dollond London, Signalling Telescope, No 10207, längd 25,5-78 cm, med ett extra okular, i skinnfodral
Ett spänne defekt, obetydlig buckla
173871
2013-03-23