Einar Jolin oljemålning
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
JOLIN, Einar (1890-1976): Porträtt av den ryska greven Michail Scheremetiew (1870-1956) far till sångerskan Tatiana Angelini, signerad Jolin 1952, olja på duk, 55x47 cm
PROVENIENS: Konstnärens dotter Michaela Jolin
173884
2013-03-13