Matbord teak Ture Ryberg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, Ture Ryberg, teak, med 2 utdragsskivor, formgivet på 1940-talet, höjd 74, 116x75, totallängd 212 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm
Bruksslitage, bordsskiva med repor
174032
2013-03-17