Matbord teak Ture Ryberg

Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg
Matbord teak Ture Ryberg

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBORD, Ture Ryberg, teak, med 2 utdragsskivor, formgivet på 1940-talet, höjd 74, 116x75, totallängd 212 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

Bruksslitage, bordsskiva med repor

174032

2013-03-17