Öronlappsfåtölj rokoko

Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko
Öronlappsfåtölj rokoko

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1700-tal, rokoko, bemålad, ursprungligen toalettstol
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

Senare bemålad, skador

174036

2013-03-17