Frits Thaulow färgakvatint

Frits Thaulow färgakvatint
Frits Thaulow färgakvatint
Frits Thaulow färgakvatint
Frits Thaulow färgakvatint

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

THAULOW, Frits (Norge 1847-1906): Canal with watermill, färgakvatint, signerad, numrerad 48, blindstämpel Cercle libraires d´estampes, 40x58 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

Gulnad

174065

2013-03-14