Sven Jonson färglitografier
2013-03-14
174106
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
JONSON, Sven (1902-81): 2 st, Surrealistiskt landskap samt interiör, signerade Sven Jonsson, 142/150 resp 145/150, färglitografier, 18,5x 32 vardera
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm