Sven Jonson färglitografier

Sven Jonson färglitografier
Sven Jonson färglitografier

Klubbat för:

2 400 SEK

1 200 SEK

JONSON, Sven (1902-81): 2 st, Surrealistiskt landskap samt interiör, signerade Sven Jonsson, 142/150 resp 145/150, färglitografier, 18,5x 32 vardera
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

174106

2013-03-14