Axel Fridell torrnål

Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål
Axel Fridell torrnål

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

FRIDELL, Axel (1894-1935): Professor Hans Christian Jacobaeus, 1929, signerad och daterad i plåten, torrnål, 24x18 cm, litteratur: Asplund 247, Haskel 289 II/II état
Jacobaeus (1879-1937) Profesor på Karolinska institutet och medlem av Nobelkommitén

Zustandsbeschreibung

174324

2013-03-15