Kunisada träsnitt

Kunisada träsnitt
Kunisada träsnitt

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNISADA, Utagawa / Toyokuni III, (1786-1864), 2 st: Skådespelare, signerade Toyokuni ga, 24,5x18 cm vardera
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

Veck, slitage, små hål

174442

2013-03-16