Kunisada träsnitt
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNISADA, Utagawa / Toyokuni III, (1786-1864), 2 st: Skådespelare, signerade Toyokuni ga, 24,5x18 cm vardera
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm
Veck, slitage, små hål
174442
2013-03-16