Tallrikar Kina 17/1800-tal

Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal
Tallrikar Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

TALLRIKAR, 1 par, DJUP TALLRIK, UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, uppläggningsfatets längd 25, tallrikarnas diameter ca 23 cm

Hårspricka, kantnagg, kantskador

174713

2013-03-15