Bokskåp formgivet av Ture Ryberg

Klubbat för:

14 500 SEK

4 000 SEK

BOKSKÅP, 1920-tal, formgivet av Ture Ryberg, tillverkat i 2 exemplar, gråmålat, höjd 208, 140x40 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

Bruksslitage

174849

2013-03-21