Akvarell Jacob Hägg

Akvarell Jacob Hägg
Akvarell Jacob Hägg
Akvarell Jacob Hägg
Akvarell Jacob Hägg

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HÄGG, Jacob (1839-1931): Tremastad bark, signerad o daterad J Hägg 1897, akvarell, 20x14 cm
PROVENIENS: Enligt text a tergo: "Lysningspresent t. Dagmar Olsén o Bertil Huge, av konstnärens dotter Ella Bolin, 1931"

Något gulnad, smärre fläckar

174882

2013-03-23