Nakterhus med kompass

Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

NAKTERHUS, 1900-talets första del, mässing, för el-belysning, monterat på ekpiedestal med kompensatorer, kardanskt upphängd vätskekompass, nakterhuset och kompassen märkta Cooke, Hull, total höjd 140 cm, kompassens diameter 24,5 cm

Obetydliga skador

175113

2013-03-23