Nautiluspokal silver
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NAUTILUSPOKAL, förgyllt silver med emaljdekor, nautilussnäcka uppburen av delfiner, ciselerad dekor, CG Hallberg, Stockholm 1920, höjd 25 cm, total vikt ca 2,800 g
PROVENIENS: gåvogravyr till Överstelöjtnant Carl Olof Wahlgren
Smärre emaljskador
175296
2013-03-23