Roland Svensson färglitografier

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SVENSSON, Roland (1910-2003): 2 st, "Inoccessible island" samt ett blad ur mappen Tristan da Cunha, färglitografier, signerade roland S, 30x40 resp 27x42 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm

175314

2013-03-22