Stationsklocka

Stationsklocka
Stationsklocka

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STATIONSKLOCKA, gjutjärn, 1900-talets första hälft, diameter 57 cm

Urverket med skador. Funktion ej testad. Urtavlan retuscherad.

175587

2013-03-20