Axel Nilsson oljemålning

Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning
Axel Nilsson oljemålning

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

NILSSON, Axel (1889-1981): Staden på klippan, Vaison-la -Romaine, signerad och daterad Axel Nilsson -50, olja på duk, 65x50 cm
Proveniens Dir Fritz H. Eriksson samling, Svensk-Franska Konstgalleriet, auktion 73 1960, nr 127

175876

2013-03-28