Axel Nilsson oljemålning
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NILSSON, Axel (1889-1981): Staden på klippan, Vaison-la -Romaine, signerad och daterad Axel Nilsson -50, olja på duk, 65x50 cm
Proveniens Dir Fritz H. Eriksson samling, Svensk-Franska Konstgalleriet, auktion 73 1960, nr 127
175876
2013-03-28