Prins Lennarts ABC-bok

Prins Lennarts ABC-bok
Prins Lennarts ABC-bok
Prins Lennarts ABC-bok
Prins Lennarts ABC-bok

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

(2). PRINS LENNARTS ABC-BOK, (P. A. Norstedt & Söners förlag) 1912.
Tv. 4:o. Omfattar titel o. 27 planscher i färg.
Nytt välbevarat svart halvklotband, marmorerade pärmpapper. Enstaka fläckar. M.fl. 2 volymer.

Med flera omfattar: Kronprinsessans bok för Finlands Röda Kors (1940, lyxupplaga i 100 numrerade ex, signerade av Kronprinsessan Louise och med en signerad torrnålsgravyr av Emil Johansson-Thor, detta nummer 20).

176184

2013-04-22