Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LJUSKRONA, för 6 ljus, 1800-tal, Louis XVI-stil, förgylld stomme, behängd med olikslipade delvis äldre prismor, höjd 92 cm
PROVENIENS: Häringe Slott

Delar samt prismor saknas, ljusarm saknas.

176279

2013-03-30