Golvur 1800-tal
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-tal, spelverkk på fem klangrör, fasettslipat glas, mahogny med intarsia, vev, lod, pendel medföljer
PROVENIENS: Häringe Slott
Låst, nyscke saknas, smärre fanérskador
176302
2013-03-30