Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GOLVUR, England, 1800-tal, spelverkk på fem klangrör, fasettslipat glas, mahogny med intarsia, vev, lod, pendel medföljer
PROVENIENS: Häringe Slott

Låst, nyscke saknas, smärre fanérskador

176302

2013-03-30