Mugg Ryssland

Mugg Ryssland
Mugg Ryssland
Mugg Ryssland
Mugg Ryssland
Mugg Ryssland
Mugg Ryssland

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KRÖNINGSMUGG, emalj, Ryssland, daterad 1896, höjd 10,5 cm
Utdelades till som minne folket vid tsar Nikolaus II:s kröning år 1896.

Smärre slitage

176522

2013-03-26