Garnityr omkring 1900

Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900
Garnityr omkring 1900

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GARNITYR, omkring 1900, troligen Österrike/Ungern, bestående av, halsband, amband, brosch, örhängen, 1 par, ring, förgyllt silver och turkoser, filigranarbete, svenska importstämplar

Ringen med filigranskada

176528

2013-03-26