Kaffekanna 1800-tal

Kaffekanna 1800-tal
Kaffekanna 1800-tal
Kaffekanna 1800-tal
Kaffekanna 1800-tal
Kaffekanna 1800-tal
Kaffekanna 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

KAFFEKANNA, mässing, stämplad N.P. Linderberg (Nils Petter, 1811-1883) Sundswall, 3/4 K, handtag i svärtat trä, höjd 23 cm

Handtaget skadat, botten med gravyr

176648

2013-03-26