Skänk Louis XVI-stil Riessners art

Klubbat för:

22 000 SEK

20 000 SEK

SKÄNK, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft, Riessners art, fanerad med lönn och rosenträ, m.fl., intarsia i form av parkettläggning och fronten med blomsterurna, förgyllda beslag, skiva av kalksten, inredning av lådor och hyllor, höjd 92, 157x58 cm

Smärre slitage

176681

2013-03-30