Urna med lock Rörstrand

Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand
Urna med lock Rörstrand

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

LOCKURNA, keramik, Rörstrand 1912, med reliefdekor av grenverk och blommor, locket krönt av fågel, mariebergstyp, höjd med lock ca 40 cm

Skador, fågeln med lagningar

176777

2013-03-28