Snedklaffssekretär rokokostil
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko, a tergo med påskrift "F.D No 10 Arboga Himberg" (möjligen Möbelhandlare Anders Himberg, ca 1757-mitten av 1770-talet), fanérad med olika träslag, förgyllda mässingsbeslag, höjd 101, 80x50 cm
Nyckel finns, fanérsakdor och listskador Renoverad, kompletterad och omarbetad
176808
2013-04-01