Snedklaffssekretär rokokostil

Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil
Snedklaffssekretär rokokostil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SNEDKLAFFSSEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko, a tergo med påskrift "F.D No 10 Arboga Himberg" (möjligen Möbelhandlare Anders Himberg, ca 1757-mitten av 1770-talet), fanérad med olika träslag, förgyllda mässingsbeslag, höjd 101, 80x50 cm

Nyckel finns, fanérsakdor och listskador Renoverad, kompletterad och omarbetad

176808

2013-04-01