Hiroshige träsnitt
2013-03-27
176811
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
HIROSHIGE, Ando (1797-1858), 2 st: Skådespelare resp 47 ronin, akt 2 Konami Brings Tea to Rikiya as Honzo Cuts the Branch of a Pine in Front of Wakasanosuke, obanformat 36x26 resp 24x34,5 cm, oramade
Smaärre lagning, dubblerad, den senare med kraftigt slitage