Hiroshige träsnitt

Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858), 2 st: Skådespelare resp 47 ronin, akt 2 Konami Brings Tea to Rikiya as Honzo Cuts the Branch of a Pine in Front of Wakasanosuke, obanformat 36x26 resp 24x34,5 cm, oramade

Smaärre lagning, dubblerad, den senare med kraftigt slitage

176811

2013-03-27