Skrivbord rokoko

Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko
Skrivbord rokoko

Klubbat för:

10 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

SKRIVBORD, rokoko, Sverige, träskuren dekor av rocaille och akantus, bemålat, skivan av trä med målad marmorimitation, höjd 71, 105x62 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, skivan sannolikt 1800-tal

176977

2013-03-29