Klubbat för:
10 000 SEK
Schätzwert
10 000 SEK
Beschreibung
SKRIVBORD, rokoko, Sverige, träskuren dekor av rocaille och akantus, bemålat, skivan av trä med målad marmorimitation, höjd 71, 105x62 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, skivan sannolikt 1800-tal
176977
2013-03-29
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner