Vaser i par Alf Wallander

Vaser i par Alf Wallander
Vaser i par Alf Wallander
Vaser i par Alf Wallander
Vaser i par Alf Wallander
Vaser i par Alf Wallander
Vaser i par Alf Wallander

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VASER, 1 par, flintgods, Alf Wallander, Rörstrand, monogramsignerade AW på livet och Rörstrand i botten, jugend, urangul glasyr, reliefdekor av fåglar, höjd ca 24,5 cm

Krackeleringar, smärre sprickor och nagg

177000

2013-03-29